بازیافت ضایعات رادیولوژی

حتما برای شما هم پیش آمده که اتفاقی زمین خورده اید یا با وسایل نقلیه مثل ماشین و دوچرخه و موتور تصادف کرده اید .اولین کاری که بعد از انتقال شما به بیمارستان یا درمانگاه انجام می شود عکسبرداری از نقاطی از بدنتان است که مورد برخورد قرار گرفته اند. عکسبرداری بسیار ضروری است چرا که نقاط حساسی در بدن هستند که اگر شکستگی استخوان یا پارگی عروق آنها تشخیص داده نشود یا دیر تشخیص داده شوند ممکن است ضررهای بسیاری به سلامتی شما وارد کنند یا حتی سبب مرگ  شما شوند. اما نکته جالبی که باید بدانید این است که در عکس های رادیولوژی نقره وجود دارد و همین باعث شده تا صنعت بازیافت ضایعات رادیولوژی رونق بگیرد دلیل استفاده از نقره در عکسهای رادیولوژی حساسیت این فلز گرانبها نسبت به نور است. میزان این نقره در تمامی این عکسها یکسان نیست. هرچه عکس رادیولوژی شما قدیمی تر و تیره تر باشد میزان نقره موجود در آن بیشتر است

در هر پوند فیلم و عکس رادیولوژی 0.04تا0.25اونس نقره وجود دارد.بد نیست بدانید که فیلمهای رادیولوژی دو نوع هستند نوع اول و نوع دوم.فیلمهای نوع اول مثل فیلمهای ام آر ای نقره بیشتری نسبت به فیلمهای نوع دوم مثل فیلمهای سی تی اسکن دارند.در فیلمها و عکسهای رادیولوژی نوع اول بین 4تا 8گرم نقره وجود دارد و در فیلمها و عکسهای رادیولوژی نوع دوم بین 1تا 3گرم نقره میتوان یافت.همواره این قاعده را به یاد داشته باشید که فیلمهای سیاه تر و تیره تر مقدار نقره بیشتری نسبت به بقیه فیلمها دارند.
با توجه به اهمیت بازیافت پسماندهای خشک و همچنین نقره به کار رفته در عکسهای رادیولوژی ، این عکسها گزینه های بسیار مناسبی برای بازیافت می باشند.هنوز هم می توان در انبار مراکز بیمارستانی یا درمانگاه ها حتی در منازل مقادیر زیادی از عکسهای رادیولوژی فرسوده را پیدا کرد که سبب اشغال فضا شده اند و دیگر به درد نمی خورند. در حالیکه اگر بازیافت شوند دو مزیت بسیار عمده دارند .

اول اینکه چون جزو مواد طبیعی نیستند و به چرخه طبیعت برنمی گردند، بازیافتشان برای طبیعت و محیط زیست عالی است .مواد مصنوعی به چرخه طبیعی باز نمی گردند و به همان شکل اولیه در طبیعت باقی می مانند.دوم اینکه از ماده با ارزش نقره که در عکسهای رادیولوژی به کار می رود حداکثر استفاده می شود. نقره موجود در عکس رادیولوژی ضایعاتی با روشهایی مثل خرد کردن عکسها و حل آنها در اسید نیتریک و اسید کاری قابل استخراج است.راین دو روش نسبت به روش صنعتی بازیافت نقره از عکس های رادیولوژی بسیار کم خطر هستند. در روش صنعتی تمامی عکسها به وسیله دستگاه خرد می شوند و در محلول سیانیدی ریخته می شوند .اگر چه این روش کمی خطر ناک است(به دلیل استفاده از سیانید) اما به دلیل اینکه بعد از جدا شدن نقره از عکسهای رادیولوژی می توان بقیه ضایعات خرد شده آن را به شکل  ضایعاتPETدر آورد و به بازار عرضه کرد، مورد توجه بسیاری از کسانی است که در صنعت بازیافت فعالیت می کنند.

وضعیت خرید سپاهان ضایعات از ابتدای سال 1399

مادربرد،کیس،موس،مانیتور های سوخته خرید قطعات کامپیوتر

50%

فیلم های رادیولوژی و سی دی های شکسته قطعات مخابراتی

40%

گوشی های موبایل سوخته و خراب لوازم سوخته موبایل

45%

تلوزیون های سوخته ال سی دی و ال ای دی لوازم الکترونیکی منزل

30%

خرید و تخلیه انبار شما در کمتر از یکساعت، به راحتی می توانید انبار خود را از اجناس اضافی خالی کنید

لیست قیمت خرید ضایعات الکترونیکی را بالای همین صفحه میتوانید مشاهده کنید


   خرید ضایعات الکترونیکی به صورت تکی نداریم، لطفا تماس نگیرید  

اطلاعات تماس

آدرس کارخانه: اصفهان،شهرک صنعتی دولت آباد، خیابان نشاط، پلاک ۱۷۱

 مسائلی: ۰۹۱۳۳۲۶۷۳۲۱   ۰۹۱۳۵۲۷۷۲۷۳ 

ایمیل:info@sepahanzayeat.ir

 سپاهان ضایعات