مدیریت و بازیافت زباله‌های الکترونیکی

هر چه دنیا مدرن تر میشود و کشور ما هم پا به پای تکنولوژی پیش می رود، راهکار مدیریت و بازیافت زباله‌های الکترونیکی در ایران مورد بحث قرار می گیرد. مدیریت پسماندهای الکترونیکی موضوعی است که در بسیاری از کشورهای در حال توسعه خطرناک است. با افزایش کالاهای تکنولوژیکی ، که بسیاری از آنها از فناوری های منسوخ و مضر تشکیل شده اند که توسط کشورهای پیشرفته رها شده اند ، کشورهای در حال توسعه با افزایش میزان سمیت در محیط خود مواجه هستند مگر اینکه سیاست های مدیریت پسماندهای الکترونیکی به مرحله اجرا نرسند.

زباله الکترونیکی اصطلاح جمعی است که به کلیه اشکال وسایل برقی و الکترونیکی که توسط جامعه دور انداخته شده است. از آنجا که چنین مواردی غیر قابل تجزیه هستند و اغلب از موادی ساخته می شوند که می توانند برای محیط زیست سمی باشند ، مدیریت پسماندهای الکترونیکی مسئله ای سوزناک در بسیاری از کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه است.

مدیریت زباله الکترونیکی: بیشتر کالاهای الکترونیکی که دور ریخته می شوند ، در بسیاری از واحدهای ذخیره سازی در کشورهای مختلف گرد و غبار جمع می شوند ، در حالی که آنها در انتظار استفاده مجدد ، بازیافت یا شکسته شدن آنها هستند. آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده سازمانی است که به طور جدی در حال نظارت بر مدیریت پسماندهای الکترونیکی است. آنها همچنین متذکر شده اند که بیشتر لوازم الکترونیکی دور ریخته شده مانند رایانه ها در گاراژها یا فضاهای کمد ذخیره می شوند و در صورت عدم صادرات به کشورهای در حال توسعه ، در محل دفن زباله یا حتی بخور سوزاننده می شوند.

در بیشتر کشورها مدیریت پسماند الکترونیکی به پایان می رسد که کالاهای دور ریخته شده بخشی از محل دفن زباله ها هستند. از آنجا که عناصر جوی روی چنین محصولاتی کار می کنند ، مواد شیمیایی سمی در هوا آزاد می شوند که به طور مستقیم بر جوامع افراد ساکن در این نزدیکی و همچنین جو تأثیر می گذارد. بسیاری از کشورهای اروپایی مقررات مربوط به زباله های الکترونیکی را که در محل های دفن زباله ریخته می شوند ، رعایت می کنند اما در سایر کشورها چنین قوانینی باید به طور مؤثر اجرا شوند.

سوزاندن ممکن است روش دیگری برای مدیریت پسماندهای الکترونیکی باشد اما اثرات جانبی زیادی برای آلودگی هوا و محیط زیست دارد. سوزاندن محصولات الکترونیکی می تواند منجر به افزایش فلزات مانند سرب ، جیوه در هوای جوی شود که از طریق ماهی ها وارد زنجیره غذایی می شوند. محصولات حاصل از سوزاندن مانند مواد شیمیایی مقاوم در برابر شعله برمیده شده که دی اکسین های برمزی را پشت سر می گذارند به همان اندازه سمی هستند و در صورت عدم دور انداختن به آلودگی محیط زیست منجر می شوند.

استفاده مجدد، از تکنیک های مدیریت پسماند الکترونیکی است و این سیاستی است که کشورهای توسعه یافته دنبال می کنند و فناوری های قدیمی را به کشورهای در حال توسعه صادر می کنند. با این حال ، با کاهش طول عمر چنین فناوری هایی ، پسماندهای الکترونیکی در کشورهای در حال توسعه که روشهای دقیق دفع زباله رعایت نمی شوند ، سریعتر جمع می شوند.

بازیافت روش دیگری برای مدیریت مؤثر زباله های الکترونیکی است. اما ، مگر اینکه بازیافت در شرایط کنترل شده مانند کارخانه های بازیافت انجام شود ، روش های دستی می تواند به کارگرانی که در مناطق دفع بازیافت کار می کنند آسیب برساند. بنابراین ، مدیریت پسماندهای الکترونیکی در هند یکی از مناطق خطرناک است که جان بسیاری از افرادی که در چنین مناطق مدیریت زباله کار می کنند را از بین می برد و برای ایمنی کارگران و محیط زیست نیاز به روش های مناسب دارد

وضعیت خرید سپاهان ضایعات از ابتدای سال 1399

مادربرد،کیس،موس،مانیتور های سوخته خرید قطعات کامپیوتر

50%

فیلم های رادیولوژی و سی دی های شکسته قطعات مخابراتی

40%

گوشی های موبایل سوخته و خراب لوازم سوخته موبایل

45%

تلوزیون های سوخته ال سی دی و ال ای دی لوازم الکترونیکی منزل

30%

خرید و تخلیه انبار شما در کمتر از یکساعت، به راحتی می توانید انبار خود را از اجناس اضافی خالی کنید

لیست قیمت خرید ضایعات الکترونیکی را بالای همین صفحه میتوانید مشاهده کنید


   خرید ضایعات الکترونیکی به صورت تکی نداریم، لطفا تماس نگیرید  

اطلاعات تماس

آدرس کارخانه: اصفهان،شهرک صنعتی دولت آباد، خیابان نشاط، پلاک ۱۷۱

 مسائلی: ۰۹۱۳۳۲۶۷۳۲۱   ۰۹۱۳۵۲۷۷۲۷۳ 

ایمیل:info@sepahanzayeat.ir

 سپاهان ضایعات