روشهای پردازش زباله الکترونیکی


تکنیک های پردازش پسماندهای الکترونیکی به سرعت در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه برای مقابله با مشکل این ضایعات توسعه می یابد. زباله های الکترونیکی ، که شامل تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی است که توسط جامعه مدرن دور ریخته می شود ، مشکل بزرگی را برای دفع به وجود می آورد. از آنجایی که اینها مواد غیر تخریب پذیر هستند که در صورت انباشت در محل های دفن زباله می توانند برای محیط زیست سمی ثابت شوند ، برای کاهش اثرات سمی آنها بر محیط و در نهایت سلامت انسان و حیوانات باید به روشهای مختلف بازیافت یا فرآوری شوند.

فرآیند بازیافت زباله الکترونیکی یک روش حیاتی برای اطمینان از عدم وجود مواد شیمیایی مضر و مواد درگیر در تجهیزات الکترونیکی و برقی نمی تواند به محیط زیست آسیب برساند. همچنین ، این امر به استفاده بهتر و استفاده مجدد از مواد کمک می کند که می تواند از فعالیت های معدنی بیشتر در کشورهای در حال توسعه جلوگیری کند و به محیط زیست آسیب برساند.

یکی از تکنیک های پردازش زباله الکترونیکی در کشورهای در حال توسعه این است که زباله های الکترونیکی با از بین بردن تجهیزات مختلف و تجزیه آنها به کوچکترین اجزاء ، در ابتدا پردازش می کنند. در بیشتر موارد ، چنین وسایلی را می توان در دسته بندی های فریم ، برد مدار ، پلاستیک و منبع تغذیه مانند باتری ها تجزیه کرد. در گذشته بسیاری از این فعالیت ها به صورت دستی انجام می گرفت ، اما اکنون بسیاری از تجهیزات خرد کن اتوماتیک استفاده می کنند. با این حال ، در کشورهای در حال توسعه فرآیندهای غالباً به صورت دستی انجام می شوند و این میزان مواجهه با مواد شیمیایی سمی توسط کارگران را افزایش می دهد. انسانها همچنین قادر به شناسایی و تفکیک بخش های مختلف وسایل هستند که با دستگاه های اتوماسیون همیشه امکان پذیر نیست. با این حال ، چنین کار دستی باید مطابق با استانداردهای سخت بهداشتی انجام شود.

در بیشتر تکنیک های پردازش پسماند الکترونیکی ، خرد کننده های فله به تجزیه مواد بزرگ و فله کمک می کنند و جداکننده های مکانیکی به همراه ماشین های گرانولی و صفحه نمایش مورد استفاده قرار می گیرند که به جداسازی موادی مانند شیشه ، پلاستیک ، فلزات کمک می کند که دوباره به کارخانه های ذوب استفاده می شوند. آهن ربا ، جریانهای قابل ویرایش و اشکال دیگر آشکارسازها برای جدا کردن اشکال مختلف مواد استفاده می شوند. باتری ها و سایر اشکال مواد سمی برداشته می شوند تا به طور جداگانه درمان شوند. غالباً آلایندگی ها و دودهای مضر از این وسایل دور ریخته شده محصور می شوند و قبل از آنکه هوای تصفیه شده اجازه فرار پیدا کند ، تحت کنترل قرار می گیرند. لوله های اشعه کاتد شیشه ای سرب دارند که در باتری های ماشین و ضایعات کاتالیزور خودرو  هستند و بار دیگر فرصت استفاده مجدد پیدا می کند. پس از از بین بردن کلیه اشکال اقلام سمی ، عناصر قابل استفاده مجدد طبقه بندی می شوند و برای گیاهان و کارخانه های ذوب استفاده می شوند و به عنوان مصالح ساختمانی ایمن مورد استفاده مجدد قرار می گیرند.

از این طریق می توان زباله های الکترونیکی را کنترل کرد و از تکنیک های پردازش برای استفاده بیشتر از این وسایل دور ریخته شده و اجزای آنها استفاده کرد.

وضعیت خرید سپاهان ضایعات از ابتدای سال 1399

مادربرد،کیس،موس،مانیتور های سوخته خرید قطعات کامپیوتر

50%

فیلم های رادیولوژی و سی دی های شکسته قطعات مخابراتی

40%

گوشی های موبایل سوخته و خراب لوازم سوخته موبایل

45%

تلوزیون های سوخته ال سی دی و ال ای دی لوازم الکترونیکی منزل

30%

خرید و تخلیه انبار شما در کمتر از یکساعت، به راحتی می توانید انبار خود را از اجناس اضافی خالی کنید

لیست قیمت خرید ضایعات الکترونیکی را بالای همین صفحه میتوانید مشاهده کنید


   خرید ضایعات الکترونیکی به صورت تکی نداریم، لطفا تماس نگیرید  

اطلاعات تماس

آدرس کارخانه: اصفهان،شهرک صنعتی دولت آباد، خیابان نشاط، پلاک ۱۷۱

 مسائلی: ۰۹۱۳۳۲۶۷۳۲۱   ۰۹۱۳۵۲۷۷۲۷۳ 

ایمیل:info@sepahanzayeat.ir

 سپاهان ضایعات